در چه شرایطی باید نوزاد را ماساژ داد؟

در چه شرایطی باید نوزاد را ماساژ داد؟

نوزاد در روزهای اولیه پس از تولد محبت و توجه را از طریق لامسه حس می‌کند و به همین دلیل ماساژ دادن نوزاد راه بسیار خوبی برای برقراری ارتباط با او است.

دیجی دارو ماساژ نوزاد به خواباندن نوزاد و خروج بادهای جمع‌شده در شکمش کمک می‌کند. این حرکت علاوه‌ بر اینکه بسیار آرامش‌بخش است، حالت درمانی نیز دارد. ماساژ نوزاد علاوه بر اثرات مثبت روی رشد او، به تسکین دردهای ناشی از دندان درآوردن نوزاد نیز کمک بسیاری می‌کند. برای ماساژ نوزاد به استفاده از روغن ماساژ نیازی نیست، اما درصورتی‌که از روغن بهره می‌برید بهتر است.

موقعیت مناسب ماساژ را پیدا کنید

باید موقعیتی که در آن نوزاد را ماساژ می‌دهید، مناسب شما و او باشد. ضمنا به دمای محیطی که کودک را ماساژ می‌دهید نیز توجه کنید. پخش موسیقی آرام و آواز خواندن برای نوزاد کوچک نیز فکر خوبی است. بهتر است کودک را در ساعت مشخصی ماساژ بدهید.

قلق نوزاد خود را پیدا کنید

وقتی هم خودتان و هم نوزادتان حال‌و‌حوصله‌ی ماساژ ندارید، این کار چندان خوشایند نیست. پس اگر با گریه نوزاد یا اخم و یا بی‌قراری او مواجه شدید، از ماساژ دادن صرف‌نظر کنید. لازم نیست در هر بار ماساژ دادن، تمام بدن کودک را ماساژ بدهید. گاهی‌اوقات، تنها ماساژ پاها و ران کافی است.

آرام باشید

ماساژ کودک نباید توأم با فشار باشد. یادتان باشد که نوازش و لمس بدن نوزاد، دور از ناحیه‌ی قلب، یعنی مثلا از شانه تا کمر آرامش‌بخش و برای خواباندن کودک مفید است.

ماساژ نوزاد - توصیه کلی

ماساژ نوزادان را باید از چند ماهگی شروع کرد؟

اگر قصد دارید تا فرزند خود را ماساژ دهید، صبر کنید تا او به شش هفتگی برسد. حدود یک ماهگی نوزادان زمان ایده آلی برای آغاز ماساژ بدن آن ها است، زیرا در این زمان، پوست نوزاد حساسیت زمان تولد خود را از دست داده و قویتر می شود. نوزادان، بعد از یک ماهگی، به لمس بدن خود توسط والدین، جهت برقراری ارتباط، واکنش نشان می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟