چرا گوشمان وزوز می کند؟

چرا گوشمان وزوز می کند؟

به شنیده شدن صدایی مانند سوت در گوش، وزوز گوش می گویند که بین ۱۵ تا ۲۰ درصد جمعیت جهان از آن رنج میبرند.

دیجی دارو وزوز کردن گوش ممکن است یکی از نشانه های بیماری هایی از قبیل کم شنوایی، فشار خون، اختلال در گردش خون و یا آسیب به گوش باشد که در این صورت فرد حتما باید به پرشک مراجعه کند.

اگر فردی دارای وزوز گوش دائمی نیست و صداهای مزاحم را بقورت دائمی نمی شنود، این مشکل کوتاه مدت است و با گذشت رمان از بین می رود و نشانه اختلال در بدن و یا از دست دادن شنوایی نیست.

اما اگر فردی در گوش خود وزوز آزار دهنده داشته باشد، در صورتی که اقدامی برای درمان آن نکند، با بالا رفتن سن، مشکلات بیشتری برای او پیش خواهد آمد.

وزوز کردن گوش ممکن است در طول سال ها و در فواصل معین ثابتی باشد که با گذشت زمان و در صورت دائمی شدن آن، باعث ایجاد مشکلاتی در رابطه با تمرکز خواهد شد.

وزوز ذهنی و وزوز عینی

اگر فردی به وزوز گوش مبتلا شود، صدای آنرا فقط خود فرد متوجه می شود و منشا این مشکل ممکن است در گوش میانی، بیرونی با داخلی باشد.همچنین ممکن است اشکالی در اعصاب شنوایی و سیگنال های عصبی وجود داشته باشد.

در وزوز عینی، علاوه بر بیمار، دکتر متخصص هم قادر به شنیدن صدای وزوز است و این وزوز ممکن است به دلایلی از قبیل مشکلات قلبی و عروقی، انقباضات عضلانی و یا وجود اختلالات انتقالی در ناحیه استخوان گوش درونی باشد.

از علائم وزوز عینی می‌توان به خستگی، استرس،  وجود اختلال در خواب منظم،  ایجاد مشکل در تمرکز، مشکلات حافظه، اضطراب و تحریک پذیری اشاره کرد.  در صورت وجود علائم و دائمی بودن این بیماری تاکید می‌شود که به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

علائم شایع در بروز این بیماری افزایش سن، قرار گرفتن در معرض صدای بلند، مصرف موم گوش و تغییرات استخوان گوش هستند.

انتهای پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟