مناطقی از برزیل که از ابتلا به کرونا مصون اند

مناطقی از برزیل که از ابتلا به کرونا مصون اند

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که بین بیماری تب دنگی و همه گیری جدید یعنی کرونا ارتباطی وجود دارد.
دیجی دارو در طی بررسی های انجام شده مشخص شد بین همه گیری قبلی در کشور برزیل و همه گیری جدید یعنی کرونا ارتباط مستقیمی وجود دارد. به این صورت که افرادی که به تب دنگی مبتلا شده بودند کمتر به ویروس جدید کرونا مبتلا می شوند.

این تب از طریق پشه‌ای به نام آئدس به انسان منتقل می‌شود و به عنوان «تب استخوان شکن» نیز شناخته می‌شود.

این بیماری علائمی مشابه کرونا مانند سردرد، کمردرد و پشت درد، تب معمولاً شدید و در برخی موارد خارش و جوش در قسمت‌های مختلف بدن دارد. یکی از استادان دانشگاه دوک به نام میگوئل نیکلاس و تیمش کاملا به صورت تصادفی به ارتباط بین تب دنگی و کرونا پی بردند. میگوئل نیکلاس در مقایسه جغرافیایی مناطقی که به دو بیماری تب دنگی و کرونا آلوده شده بودند به نتایج جالبی دست یافت.

این استاد دانشگاه گفت: در بررسی ها به این موضوع پی بردیم که در مناطقی که به تب دنگی مبتلا شدند از نظر ویروس کرونا کمتر تهدید شدند. اثبات درستی این فرضیه به این معنی است که عفونت دنگی یا ایمن سازی با واکسن دنگی تا حدی از شما در مقابل ویروس کرونا محافظت می‌کند.

او در ادامه بیان کرد: کسانی که آنتی بادی بیماری تب دنگی را دارند به طور خودکار آزمایش آنتی بادی کرونای آن‌ها نیز مثبت اعلام شده است در حالی که به کرونا مبتلا نشده‌اند و این بر شگفتی این فرضیه می‌افزاید.

انتهای پیام/

سوشیانت فرهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟