چگونه شادتر باشیم؟

چگونه شادتر باشیم؟

اگر ذهن‌مان را از دغدغه‌های روزمره رها کنیم  همین امر باعث شاد شدن ما می‌شود.

دیجی دارو بسیار از افراد در طول زندگی خود از شاد نبودن رنج می برند و همین موضوع باعث می شود که آن ها نتوانند از لحظات زندگی خود بیشترین بهره را ببرند.

در ادامه شمارا با راه های شاد زیستن آشنا می کنیم:

۱‏‎ )دیگران چه فکر می‌کنند

بزرگترین دغدغه ذهنی ما در زندگی این است که دیگران چه فکری در مورد ما می‌کنند. این موضوع که دیگران چه فکری در سرشان می گذرد درباره ما اصلا موضوع مهمی نیست، چون ما هرکاری انجام دهیم کسانی هستند که آن را نپسندد. پس بهتر است که کار درستی که باید انجام بدهید را انجام دهید. درست آن است که شما برای خودتان زندگی کنید نه برای دیگران.

۲‏‎ ‎)ترس از شکست

اگر در زندگی شکستی خوردید که آن شکست منجر به تجربه‌دار شدن شما شد، در واقع شما چیزی را از دست نداده‌اید و تجربه کسب کرده اید.
اگر شکست خوردن را نشانه بی‌کفایتی و کامل نبودن خود بدانید، همیشه احساس بدبختی می‌کنید.
شکست را ابزاری برای یادگیری بدانید و به آن اجازه ندهید که مانع رسیدن شما به آرزوهایتان شود‎.

‏۳‏‎ ( ‎اشتباهات قبلی

انسان ها همگی در طول زندگی شان اشتباهات کوچک و بزرگ زیادی کرده اند. هیچ انسانی در زمین وجود ندارد که اشتباه نکرده باشد. زندگی بدون اشتباه امکان پذیر نیست. پس نباید سخت گرفت و باید این قاعده را پذیرفت که اشتباه کردن بخشی از طبیعت انسان و جهان است.
گاهی ما در مواجهه با اشتباهاتی که مرتکب شده‌ایم، خودمان را از فرصت‌های جدید و دوباره محروم می‌کنیم. باید یاد بگیریم که خودمان را به خاطر اشتباهات قبلی ببخشیم و دائم حالت سرزنش‌گری نسبت به خودمان نداشته باشیم‎.‎

‏۴‏‎ (‎ترس از طرد شدن

خیلی از ما آن‌قدر از پذیرفته نشدن، می‌ترسیم که حاضر نیستیم به دنیای جدیدی پا بگذاریم. چون معمولا دل کندن از دایره امنی که در آن هستیم، منجر به فروپاشی روحی و روانی‌مان می‌شود.
آدم‌ها برای ریخته شدن ترس‌هایشان باید دل به دریا بزنند و با آن ترس روبرو شوند.

‏۵‏‎ ( ‎فشارهای جامعه

در همه جوامع اجباراتی وجود دارد که به صورت ناخودآگاه در ذهن افراد نقش می‌بندد.
همین می‌شود که آدمی در طول زندگی‌اش دائم در حال دویدن است تا آنی شود که جامعه می‌پسندد. هرگز نباید تحت تاثیر رسانه‎‌‎ها قرار بگیرید.
رمز رهایی و شادی این است که خودمان را همان گونه که هستیم بپذیریم. نه آن‌گونه که جامعه می‌خواهد‎.‎

‏۶‏‎ )رقابت بر سر خوب بودن

همه ما آدم‌ها در دنیایی زندگی می‌کنیم که از خودمان انتظار داریم که در همه جوانب خوب و کامل باشیم و مدام به خود یاآوری می کنیم که ما خوب و کامل نیستیم. بهتر است که ما خوب خودمان باشیم.پس خوب خودت باش.

‏۷‏‎) گروگیری شادی

همیشه موقع غمگینی به خودمان می‌گوییم: «اگر فلان اتفاق افتد، خوشحال می‌شم». وقتی باور داشته باشیم که شادی ما در گرو رخداد ویژه‌ای است و دائم منتظر آن اتفاق ویژه باشیم، شادی را از خودمان می‌گیریم.
به قولی باید دم را غنیمت شمرد. از اتفاقات کوچک و ساده هم خوشحال شوید. مقصد مایه خوشحالی نیست. آن‌چه مهم است سفر و مسیر است.

انتهای پیام/

سوشیانت فرهادی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟