همنشینی با کرونایی ها تا چقدر خطرناک است؟

همنشینی با کرونایی ها تا چقدر خطرناک است؟

میزان تماس با فرد مبتلا به کرونا در ابتلا به این بیماری نقش زیادی دارد.

دیجی دارو کرونا از بیماری‌های است که به سرعت از فردی به فرد دیگر منتقل می شود و افراد بسیار زیادی را در جهان به کام مرگ کشانده است. در بعضی از موارد افرادی که به این ویروس مبتلا شده اند بدون علامت هستند یا هنوز علائمی از این بیماری در فرد نمایان نشده است.

تاثیر میزان دوز ویروس در ابتلای افراد

برای اینکه فردی به بیماری کوویدـ۱۹ مبتلا شود، لازم است با دوز مشخصی از ویروس مواجه شود. براساس برخی مطالعات، ابتلا به این بیماری به دوز مشخصی از ویروس و مدت‌زمان مواجهه فرد سالم با بیمار ارتباط دارد.

براساس تحقیقاتی که روی ویروس مرس و سارس انجام شد، مشخص شد که هزار ذره ویروسی برای ایجاد عفونت ها لازم است. وقتی که سرفه می کنید حدودا سه هزار قطره و هر قطره با سرعت 80 کیلومتر در ساعت پخش می شوند. جالب است بدانید که هریک از این قطره ها تا 321 کیلومتر در ساعت هم می توانند حرکت کنند.

اما در بیماران کرونایی کمی قضیه متفاوت می شود. در سرفه ی این بیماران حدو 200 میلیون ذره ویروسی وجود دارد. بنابراین سرعت انتقال ویروس به فرد سالم به مراتب بیشتر می شود.

نکته جالب اینجاست که ممکن است فرد سالم هیچ ارتباط مستقیمی با فرد مبتلا نداشته باشد، ولی قطرات کوچک ویروس در هوا معلق باشند و به فرد منتقل شود.

خطرات همنشینی با فرد مبتلا به ویروس کرونا

با توجه به پیچیده بودن این ویروس توصیه می شود که در محیط های سربسته بیشتر از 5 دقیقه با افراد به گفت و گو نپردازید. شما هنگام همنشینی با افراد مبتلا به این ویروس از ابتلای آنها به این ویروس اطلاع ندارید، حال تصور کنید در یک محیط سربسته با فرد مبتلا حدود 20 دقیقه صحبت کرده اید.

برای ابتلا به این بیماری خطرناک تنها 5 دقیقه همنشینی با بیمار کافی است تا شما هم دچار این بیماری شوید.

انتهای پیام/

سوشیانت فرهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟