با مشکلات خوردن بیش از حد تخم مرغ آشنا شوید

با مشکلات خوردن بیش از حد تخم مرغ آشنا شوید

دیجی دارو تخم مرغ به دلیل اینکه به سرعت آماده می شود، سریع ترین فست فود جهان به حساب می آید و درواقع یکی از اصلی ترین غذاهای ما است.اما این سوال پیش می آید که آیا این غذای مفید میتواند مضر هم باشد؟

مصرف تخم مرغ به دلیل خواص زیادی که دارد از طرف متخصصان تغذیه بسیار توصیه شده است اما تا چه اندازه می توان در روز از این منبع غنی پروتئین مصرف کرد؟

اثرات مصرف زیاد تخم مرغ

این روزها بحث بر سر رابطه تخم مرغ و سلامت انسان بسیار داغ است.مطالعات در آمریگا نشان می دهد که میزانمرگ و میر در بین افرادی که در هفته، هفت وعده و یا بیشتر تخم مرغ مصرف می کنند، بیشتر از دیگران است اما ار سوی دیگر، مطالعه ای که در مجله آمریکایی Clinical Nutrition به چاپ رسیده، هیچ ارتباطی بین مصرف تخم مرغ و حمله یا سکته قلبی وجود ندارد.

رابرت اکل از دانشگاه کلرادو گفته است: «به یاد داشته باشید، تخم‌مرغ هم مانند سایر غذاها نه خوب است و نه بد و می‌تواند بخشی از رژیم غذایی دوستدار قلب باشد.»

مشکلات خوردن زیاد تخم مرغ

حتی اگر سایر عوامل خطرساز ناشی از مصرف بیش از حد تخم مرغ را رد کنیم، افرادی که در هفته، هفت تخم مرغ یا بیشتر مصرف کنند، 23 درصد از دیگر افراد در معرض خطر مرگ قرار خواهند گرفت.

حتی پس از تعدیل سایر عوامل خطرساز، مردانی که در هفته، هفت تخم‌مرغ یا بیشتر مصرف می‌کردند ۲۳ درصد بیش از سایر افراد در خطر مرگ قرار داشتند.این خطر در میان افراد دیابتی بیشتر بود، ولی مصرف تخم‌مرغ حتی بیش از هفت عدد در هفته با افزایش خطر سکته‌ قلبی یا مغزی ارتباطی نداشت.

دکتر دانالدمک نامارا از مرکز تغذیه‌ تخم‌مرغ، مطالعه ای را در مورد رابطه مصرف تخم مرغ و مرگ و میر انجام داده است و در این مطالعه خاطر نشان کرده: ما نمی‌دانیم علت مرگ افرادی که از دنیا رفته‌اند، چه بوده است. آنچه می‌دانیم این است که ارتباطی به بیماری‌های قلبی – عروقی و یا سکته‌ی مغزی نداشته است.ولی درباره‌ی علت واقعی آن نیز اطلاعاتی نداریم.دوم اینکه این مطالعه درباره‌ اینکه آزمایش‌شوندگان غیر از تخم‌مرغ چه می‌خورده‌اند اطلاعات کافی به ما نداده است و سوم اینکه این تحقیق دیگر عوامل خطر را نادیده گرفته و مورد بررسی قرار نداده است.

رابطه مصرف زیاد زرده تخم مرغ و خطر سکته قلبی

یک عقیده شایع در میان پزشکان و عموم مردم وجود دارد که مصرف زرده تخم مرغ برای افراد در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی مضر نیست. اما تحقیقات نشان می دهد که ریسک بیماری های قلبی در افراد مبتلا به دیابت که روزانه یک تخم مرغ کامل مصرف کرده اند در مقایسه با افرادی که در هفته یک تخم مرغ داشته اند ۲ برابر بوده است.

یکی از عوامل خطر ابتلا به حمله های قلبی استفاده از رژیم غذایی حاوی کلسترول بالاست. با توجه به محتوای بالای کلسترول موجود در زرده تخم مرغ ، محدودیت مصرف آن به یک بار در هفته برای افراد در معرض خطر ابتلا به بیماری های قلبی توصیه می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟