رابطه شگفت آور گرمایش زمین و تکامل ویروس ها

رابطه شگفت آور گرمایش زمین و تکامل ویروس ها

بر اساس جدیدترین یافته‌ها گرمایش زمین باعث تکامل و پیچیده شدن ویروس‌ها می‌شود و می‌تواند بیماری‌های جدیدی را به وجود آورد.

دیجی دارو دانشمندان سوئیسی هشدار دادند که با گرم شدن کره زمین مقاومت ویروس‌ها بیشتر می شوند. تحقیقات نشان داده ویروس‌های عفونی کننده ممکن است در برابر گرما و ضدعفونی کننده‌ها مانند کلر مقاوم‌تر شوند.

بسیاری از ویروس‌های محیط آبی که توانستند با شرایط گرمایش زمین تطبیق پیدا ‌کنند قوی‌تر شده اند و می‌توانند عفونت‌های طولانی تری نسبت به نسخه قدیمی خود ایجاد کنند.

عواملی از جمله نورخورشید و دمای بالا ویروس‌ها را غیر فعال می‌کند اما دانشمندان می‌گویند که برخی ویروس‌ها می‌توانند خود را با محیط جدید تطبیق ‌دهند و مقاوم‌تر ‌شوند.

یافته‌ها نشان می‌دهد ویروس‌ها در آب‌های گرم مدت طولانی تری در حالت عفونی باقی می‌مانند و در برابر ضدعفونی کننده‌ها نیز مقاومت بیشتری نشان می‌دهند، هرچند او هشدار داد که مطالعه آزمایشگاهی هنوز در این زمینه تأیید نشده است و فقط بر اساس شواهد موجود نتیجه گیری شده است.

دانشمندان پیش بینی می‌کنند شاهد افزایش ۳ درجه سلسیوسی دمای هوا تا پایان قرن باشیم اما  این افزایش دما به تنهایی تاثیر بزرگی در تکامل ویروس ها ندارد.

افزایش دمای هوا و شرایط بد آب و هوایی به همراه بسیاری از مسائل دیگر ممکن است باعث تکامل ویروس‌ها شود و با بیماری‌های جدیدی روبرو شویم.

انتهای پیام/

سوشیانت فرهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟