خطرهای پنهان برای ستون فقرات

خطرهای پنهان برای ستون فقرات

ستون فقرات هر فردی انحنا یا قوس‌هایی در ناحیه گردن، ستون فقرات پشتی و کمری دارد و همه افراد باید به این قوس‌ها توجه کنند.

دیجی دارو عادت های اشتباه زیادی وجود دارد که باعث می‌شود فرد دچار مشکل در کمر، گردن، شانه‌ها، دست‌ها، پاها و… شود، ممکن است همگی ریشه در ستون فقرات داشته باشند. ستون فقرات بخش مهمی از سیستم اسکلتی انسان است. در بیشتر مواقع خودمان هستیم که با عادات اشتباه در زندگی روزمره، باعث آسیب به خودمان می‌شویم.

وقتی پشت رایانه می نشینید

صندلی که روی آن مینشینید باید قوس کمرتان را پر کند. اما اگر صندلی که از آن استفاده می کنید به راحتی قوس کمرتان را پر نکرد، می‌توانید از بالش های مخصوص صندلی استفاده کنید.

وقتی در خانه کار می کنید

ممکن است فرد برای برداشتن وسیله از داخل کابینت کشش زیادی به بدن وارد کند. این کشش ممکن است به عضلات ستون فقرات و تند آنها صدمه بزند.

وقتی اجسام سنگین را بلند می‌کنید

بدترین کار خم شدن و برداشتن جسم از زمین است. طریقه درست بلند کردن وسیله این است که بدون خم شدن کمر، زانوها را خم و وسیله را به اندام نزدیک کنید و آن را بردارید.

وقتی کیف و کوله سنگ کوله سنگین حمل می‌کنید

کوله پشتی حتماً باید با دو بند پهن که در دو طرف کیف قرار می‌گیرند، حمل شود. همچنین باید وسط کتف ها قرار بگیرد. گاهی دیده می‌شود کوله پشتی شل و افتاده است. در این حالت فشار زیادی به شانه ها و گردن وارد می‌شود.

وقتی می خوابید

خوابیدن روی زمین یا روی تشک های خیلی سخت توصیه نمی‌شود. تشک باید قوامی داشته باشد که بتواند قوس‌های کمری را هنگام دراز کشیدن روی آن پُر کند.

انتهای پیام/

سوشیانت فرهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟