کرونا سراغ کدام گروه سنی کودکان می رود

کرونا سراغ کدام گروه سنی کودکان می رود

محققان آمریکایی اعلام کردند بعضی از کودکان در برابر ویروس کرونا آسیب پذیر هستند و برخی دیگر به این ویروس مبتلا می شوند.

دیجی دارو چندین ماه است که از شیوع ویروس کرونا در جهان می‌گذرد. بر اساس تحقیقات قبلی گفته شده بود این ویروس تاثیر کمتری بر کودکان دارد اما حالا دانشمندان می‌گویند کودکان می‌توانند ناقلان خاموش ویروس کرونا در جامعه باشند. از سوی دیگر، جدیدترین یافته‌ها نشان می‌دهد کودکان نیز ممکن است در مقابل این ویروس در خطر باشند.

دانشمندان آمریکایی اعلام کردند کودکان و نوجوانانی که دخانیات استعمال و یا از سیگار الکتریکی استفاده می‌کنند، ۷ برابر بیشتر از سایر همسالان خود در مقابل ویروس کرونا آسیب پذیر هستند.

افراد پس از مصرف دخانیات و به ویژه سیگار الکتریکی دچار آسیب ریوی می‌شوند و این موضوع منجر به آسیب پذیری فرد در مقابل ویروس کرونا فارغ از هر سنی که داشته باشد، می‌شود.

استفاده از سیگار الکتریکی می‌تواند بر شدت شیوع ویروس کرونا تاثیر گذار باشد، زیرا ویروس می‌تواند از طریق قطرات ریز بازدم سیگار به محیط منتقل و افراد را بیمار کند.

تاکنون ۶ میلیون و ۳۱۰ هزار نفر در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند. از این میان، ۱۹۰ هزار نفر جان خود را از دست داده اند. دولت آمریکا سرمایه گذاری سنگینی بر روی مبارزه با این ویروس انجام داده، ولی تاکنون در مدیریت و کنترل بیماری ناتوان بوده است. دولت فدرال آمریکا به مقامات محلی وعده داده است تا اول ماه نوامبر سال جاری میلادی خود را برای توزیع نسخه اولیه واکسن کرونا آماده کنند. شرکت مدرنا، غول داروسازی آمریکا با همکاری دولت این کشور در مرحله پایانی آزمایش واکسن کووید ۱۹ هستند. با این حال، مراحل آزمایش این واکسن هنوز به پایان نرسیده و تاکنون هیچ واکسن موثری در این کشور ثبت نشده است.

انتهای پیام/

سوشیانت فرهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟