روش هایی برای درمان اعتماد بنفس پایین کودکان

روش هایی برای درمان اعتماد بنفس پایین کودکان

دیجی دارو یکی از مواردی که در آینده کودکان نقش به سزایی دارد، داشتن اعتماد به نفس کودک است.

یک روانشناس عمومی، در مقاله ای درباره اعتماد به نفس کودکان گفت: علاوه بر نیاز های جسمی کودکان، نیازهای روانی نیز مهم و ضروری است.ما به شما توصیه می کنیم برای افزایش اعتمد به نفس کودک خود، در دوران نوزادی ارتباط چشمی مناسب با او را برقرار کنید و یا به موقع تشویق کنید و از کودک حمایت کنید یا به او محرومیت بدهید.

این روانشناس افزود: عشق بدون قید و شرط در افزایش اعتماد به نفس کودک بسیار موثر است. اگر کودک تمام تلاش  خود را در انجام کاری کرد و موفق نشد با جملاتی نظیر «اگر بیشتر تمرین کنی، حتما این بار موفق می‌شوی» و یا لبخند و کلام محبت آمیز او را برای تلاش مجدد تشویق کنید.

برای بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان سعی کنید کنجکاوی کودک را تحریک کنید. این  امر باعث می‌شود او در محیط فعال باشد و با موفقیتی که کسب می‌کند، احساس رضایت و اعتماد به نفسش بالا رود. گاهی کودکان هدف‌هایی را در نظر می‌گیرند که در چارچوب واقعیت نمی‌گنجد وکودک احساس ناکامی را هربار تجربه می‌کند در این موارد باید کودک را بر اساس سنش قانع کرد که اهداف واقع بینانه ای داشته باشد.

او درباره راه حل افزایش اعتماد به نفس در کودک افزود: به کودکان خود یاد بدهید که خودشان را دوست داشته باشند، زیرا این مورد در بالا بردن اعتماد به نفس او بسیار موثر است. گاهی کودک نیاز‌های خود را برای جلب رضایت سایرین نادیده می‌گیرد که نشانه ضعف اعتماد به نفس اوست.

این روانشناس گفت: همیشه در خانه به کودک مسئولیت‌هایی بدهید,  اگر دچار چالش‌هایی شد مهارت حل مسئله را نیز به او بیاموزید. پدر و مادر‌ها باید مقتدرانه برخورد کنند، اما نه سختگیرانه زیرا سختگیری  باعث کاهش اعتماد به نفس کودکان می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟