قحطی گسترده جهانی، سوغات دیگر ویروس کرونا

قحطی گسترده جهانی، سوغات دیگر ویروس کرونا

دیجی دارو سازمان ملل متحد اعلام کرد اولین قحطی گسترده پس از شیوع کرونا مناطق مختلف جهان را در بر خواهد گرفت.

سازمان ملل متحد در گزارش خود درباره قحطی گسترده جهانی در پی شیوع ویروس کرونا خاطر نشان کرد: 4 منطقه در معرض بیشترین آسیب ناشی از قحطی قرار خواهند گرفت که این مناطق شامل یمن، سودان جنوبی، شمال شرق نیجریه و جمهوری دموکراتیک کنگو می‌شود. وقوع این قحطی می‌تواند جان میلیون‌ها انسان در این مناطق را به خطر بیاندازد.

این نهاد تاکید کرد: این 4 منطقه هم اینک با مشکلاتی فراتر از قحطی، یعنی جنگ، تروریسم، خشونت فرقه ای و امثال اینها دست به گریبان هستند و برای هر گونه کمک رسانی و توزیع کمک‌های بشردوستانه به این مناطق، کاهش تنش‌ها و توقف هر گونه درگیری ضروری است.

پیش بینی می شود بخاطر شیوع ویروس کرونا و به تبع آن تحت تاثیر قرار گرفتن اقتصاد در جهان به ویژه اقتصاد کشور‌های جهان سوم، میزان گرسنگی در سال جاری میلادی شاهد افزایش چشم گیری باشد و به همین جهت، مقامات سازمان ملل خواستار اختصاص بودجه فوری و کمک کشور‌ها و سازمان‌های بشردوستانه برای مبارزه با خطر گرسنگی در جهان هستند.

گرسنگی در جهان به ویژه برای کودکان بسیار خطرناک است. آمار‌های جهانی نشان می‌دهد ۴۶۲ میلیون انسان در کره زمین از گرسنگی و سوء تغذیه رنج می‌برند که ۴۷ میلیون تن از آن‌ها کودکان زیر ۵ سال هستند. زمانی به تاثیرات مخرب سوء تغذیه پی خواهیم برد که بدانیم ۴۵ درصد مرگ و میر‌های کودکان زیر ۵ سال مرتبط با سوء تغذیه است.

بیشترین میزان این مرگ و میر نیز در کشور‌های با درآمد پایین و متوسط اتفاق می افتد. به صورت روزانه ۷ هزار و ۵۰۰ کودک زیر ۵ سال در جهان به دلیل سوء تغذیه جان خود را از دست می‌دهند. این در حالی است که میلیون‌ها کودک دیگر به دلیل سوء تغذیه از جنبه جسمی و مغزی دچار آسیب می‌شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟