عوارض گرسنه خوابیدن را بشناسید

عوارض گرسنه خوابیدن را بشناسید

دیجی دارو برخی افراد برای کاهش وزن، برخی از وعده های غذایی را از برنامه غذایی خود حذف میکنند، که اینکار باعث آسیب رسیدن به سیستم گوارش می شود.

اولین و مهمترین آسیب مربوط به حذف وعده شام افزایش وزن است. در واقع زمانی که شما یک وعده غذایی را مثل شام حذف می‌کنید، برای وعده‌های غذایی بعدی بدن به شدت گرسنه است و باعث پرخوری و چاقی می‌شود.همچنین با توجه به گرسنگی زیاد، بدن یک حالت تدافعی به خود می‌گیرد و سوخت و ساز را کاهش می‌دهد؛ در نتیجه باعث می‌شود افراد در میان مدت افزایش وزن را تجربه کنند.

ازمضرات دیگر حذف وعده شام می‌توان به کاهش حجم عضلات اشاره کرد و  زمانی که ماده مغذی در میان نباشد، رشد بدن با اختلال رو به رو می‌شود.افراد عادی باید قبل از خواب نسبت به مصرف یک وعده غذایی اقدام کنند و از گرسنه خوابیدن به امید لاغر شدن صرف نظر کنند تا نیاز‌های مواد مغذی بدن تامین شود و با اختلال رشد عضلات رو به رو نشوند.

اختلال در نوسانات برخی از هورمون‌ها به خصوص تنظیم کننده خلق و خو مانند سروتونین، از دیگرعوارض مربوط به نخوردن شام است که تاثیرمنفی آن در اخلاق این افراد مشاهده می‌شود.

یکی از ضرر‌های مهم مربوط به نخوردن شام، کم خوابی و بدخوابی است. زمانی که گرسنه هستید به درستی استراحت نمی‌کنید یا در میان استراحت بیدار و با کاهش کیفیت خواب رو به رو می‌شوید. در نهایت تمام عوارض مربوط به شام نخوردن منجر به ضعف سیستم ایمنی بدن و کاهش قدرت مقابله با بیماری‌های عفونی و دیگر بیماری‌ها می‌شود.

توصیه ما به شما این است که همه وعده های غذایی و میان وعده هارا به میزان کمتر مصرف کنید تا سیستم گوارش شما عملکرد بهتری داشته باشد و مواد مغذی بدن به میزان کافی تامین شود.

انتهای پییام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟