با خواندن این مقاله، چرت مفیدی داشته باشید

با خواندن این مقاله، چرت مفیدی داشته باشید

دی جی دارو ؛ چُرت های میان روز و در ساعات مختلف شبانه روز گاهی از اراده انسان خارج است و نا خودآگاه این اتفاق برای هر فردی در طول روز یا به دللی کم خواببی و یا به دلیل خستگی پیش می آید.

 

چرت زدن بیش از یک ساعت می‌تواند مرگ زودرس را به همراه داشته باشد

محققان چینی دریافتند که چرت زدن‌های طولانی بعد از ظهر خطر مرگ جوانان را ۳۰ درصد افزایش می‌دهد و ۳۴ درصد احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی در مقایسه با افرادی که چرت نمی زنند، بیشتر است.

یک دانشمند چینی از دانشگاه پزشکی گوانگژو گفت: چرت زدن در روز در سراسر جهان معمول است و به طور کلی یک عادت سالم محسوب می‌شود. یک دیدگاه مشترک این است که چرت زدن عملکرد را بهبود می‌بخشد و عواقب منفی کمبود خواب را خنثی می‌کند اما مطالعه ما این عقاید گسترده را به چالش می‌کشد. مطالعات آشکار پیرامون پیوند بین خواب روزانه و مرگ یا بیماری قلبی و عروقی نتایج متناقضی را نشان می دهد.

چُرت های بلند مدت منجر به مرگ می شود

تیم چینی شواهد موجود را برای ارزیابی رابطه بین چرت زدن را با  خطرات ناشی از مرگ و بیماری قلبی و عروقی خلاصه کرد و در مجموع بیش از ۳۱۳ هزار شرکت کننده و بیش از ۲۰ مطالعه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند.

تجزیه و تحلیل نشان داد که چرت‌های طولانی مدت که بیش از ۶۰ دقیقه است، خطر مرگ و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را به ترتیب به اندازه ۳۰ و ۳۴ درصد افزایش می‌دهد.

چرت روزانه کمتر از ۶۰ دقیقه هیچ خطری ندارد و حتی ممکن است عملکرد قلب را در افرادی که با کمبود خواب مواجه هستند، بهبود ببخشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟