چند راهکار برای تقویت روابط عاطفی زوجین در روزهای کرونایی

چند راهکار برای تقویت روابط عاطفی زوجین در روزهای کرونایی

با چند راهکار ساده می‌توانید بر استرس و اضطراب روزهای کرونایی پیروز شده و اثرات آن را بر روابط عاطفی خود و همسرتان کاهش دهید.

ارتباط بین زوجین در اپیدمی کرونا می‌تواند به قوت خود باقی بماند، اگرچه شرایط فعلی بحران‌هایی را ایجاد می‌کند، اما زوجین باید مراقب اثرات سوء ناشی از استرس کرونا باشند، آن‌ها می‌توانند با استفاده از روش‌هایی که باعث تقویت روابط عاطفی و احساسی می‌شود، تلاش کنند و با گفت‌وگو اضطراب و استرس خود را با هم در میان گذاشته و به دنبال راه حل باشند.

زوجین باید برای درک نیازهای شریک زندگی خود تلاش کرده و مسائل را با کمک یکدیگر حل کنند تا به نتیجه مطلوبی دست یابند؛ همچنین آن‌ها می‌توانند با برنامه ریزی درست برخی از فعالیت‌های لذت بخش را در کنار هم انجام دهند که هم باعث کاهش استرس می‌شود و هم صمیمیت بین زوجین را افزایش می‌دهد.

بهترین پشتوانه و حمایت برای افراد در روابط زناشویی و عاشقانه نهفته است اما حفظ ارتباطات گسترده‌تر با دوستان و خانواده که به دلیل ویروس کرونا آن‌ها را کمتر می‌بینیم (مثلاً از طریق تماس تلفنی، پیام کوتاه، گپ تصویری) می‌تواند به زوجین کمک کند تا فشار ناشی از استرس و نگرانی در آن‌ها کاهش یابد.

مطالعات نشان داده است داشتن روابط حمایتی، از جمله روابط زناشویی، خطرات سلامتی را به همان اندازه یا شاید بیشتر از عوامل شناخته شده سلامتی مانند ترک سیگار، کاهش وزن و غیره کاهش می‌دهد، زوج‌هایی که برای ایجاد یا حفظ رابطه زناشویی خوب، علی‎رغم فشار‌های فعلی کووید ۱۹، در تلاش هستند، می‌توانند برای سلامت عاطفی و جسمی طولانی مدت خود از حالا سرمایه‌گذاری کنند.

اگرچه کرونا چالش‌های زیادی را برای ازدواج و زوجین به وجود آورده و بسیاری از مردم استرس و فشار زیادی را تحمل می‌کنند، اما آن‌ها باید بدانند با غلبه بر سختی‌ها (به عنوان مثال مراقبت از کودکان یا والدین سالخورده و ضرر‌های مالی یا شخصی) و در کنار هم بودن و تقویت روابط عاطفی و احساسی می‌توانند این روز‌های سخت را پشت سر بگذارند و شرایط را از این که هست برای خود و خانواده سخت‌تر نکنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟