چگونه وزن خود را افزایش دهیم؟

گینر
چگونه وزن خود را افزایش دهیم؟

Gainerگینر (Weight Gainer) مکمل هایی هستند که برای افزایش وزن به کار می روند وکاملا مناسب افراد لاغری است که می خواهند وزنشان افزایش یابد و بدنی حجیم داشته باشند.

گینر ها در واقع همان کربوهیدرات می باشند که با چربی و پروتئین مخلوط شده اند.

گینری که دارای پروتئین با کیفیت بالا ، کربوهیدرات و چربی قابل قبولی باشد،

انتخاب مناسبی است.

گینر

امروزه پرفروش ترین افزایش دهنده های وزن آن هایی هستند که هنگام ترکیب شدن با نیم لیتر آب به شما 060 تا 900 کالری در هر مصرف میدهند و بتواند مقدار کالری مورد نیاز روزانه شما را بخوبی تامین کند.

اگر شما به پروتئین بیشتری نیاز دارید باید گینری را انتخاب کنید که مقدار پروتئین آن نسبت به دیگر افزایش دهنده ها بیشتر باشد 70 %پروتیین و 30 %کربوهیدرات(. ) اگر مقدار پروتئین مورد نیازتان را بدون این محصول تامین کرده اید،ولی برای تامین کالری مورد نیاز روزانه با مشکل مواجه هستید ، محصولی با پروتئین کمتر و کربوهیدرات بیشتر برایشما مناسب تر است 30 %پروتیین و 70 %کربوهیدرات .

روش مصرف

صبح پس از بیدار شدن: بدن که در طول شب به میزان 6 – 9 ساعت استراحت کرده و فاقد مواد مغذی بوده

قبل تمرین: علاوه بر تامین انرژی مورد نیاز برای فعالیت های ورزشی موجب جلوگیری از حس گرسنگی در حین فعالیت جسمانی می شود.

حین تمرین: مصرف مواد قندی به هنگام فعالیت منجر به افزایش کمتری در گلوکز خون و انسولین شده و واکنشی را که سبب سقوط ناگهانی گلوکز خون شود، کاهش می دهد.

بعد تمرین: موجب ذخیره مجدد گلیکوژن عضلانی شده و در نتیجه از ایجاد حس خستگی ناشی از فعالیتهای شدید و سنگین ورزشی به طور قابل توجهی خواهد کاست و بسیار مهم می باشد.تا 1.5 ساعت بعد تمرین حتما کربو هیدرات مصرف کنید.

اثرات

 معمولا مصرف گینر در بین ورزشکاران به خصوص برای افزایش وزن بین بدنسازها بیشترین استفاده را دارد برای تقویت تعدادی از بیماران برای افرادی که از کمبود وزن رنج میبرند

عوارض احتمالی

مکمل های مجاز که مورد تایید وزارت بهداشت باشند و در داروخانه ها و مراکز معتبر فروخته نمی شوند با رعایت نکات، نحوه مصرف عوارضی ندارند ولی عوارض مکمل گینر که خارج این سیستم تولید و عرضه گردد جبران ناپذیر است. عوارضی همچون مشکلات کبد ، کلید و دستگاه گوارش بخشی از عوارض مکمل گینر غیر مجاز است

از ورزشکاران عزیز می خواهیم که همواره هوشیار باشند و گول تبلیغات ، قیمت های پایین و یا سواستفاده هایی همچون مکمل طبیعی و گیاهی را نخورند. در سالیان گذشته مواردی

زیادی بوده است که با عنوان مکمل گیاهی و طبیعی وارد مغازه های مکمل فروشی و عطاری ها شدند و تنها باعث آسیب های جبران ناپذیر در کلیه ، کبد ورزشکاران شده اند.

منبع : salamat.life

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟