زمان و دوز استفاده از کراتین،گلوتامین و پروتئین

زمان و دوز استفاده از کراتین،گلوتامین و پروتئین

دی جی دارو__در صورتی که مصرف کننده مکمل بدنسازی باشید ولی از دوز و زمان مصرف مکمل بدنسازی هیچ اطلاع دقیقی نداشته باشید مطمئنا متحمل ریسک بزرگی شده اید.

یکی از الزامات ورزشکار بودن و یا استفاده درست از مکمل ها دانستن زمان و دوز صحیح مصرف هر مکمل است

آیا میدانید که مکمل های معروف و پر مصرفی مانند کراتین گلوتامین پروتئین را بهتر است چه زمانی مصرف کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید ؟

در این مطلب به این موضوع پرداخته خواهد شد

بهترین زمان مصرف کراتین

در مورد کراتین ها میتوان گفت که هر زمان میل بیشتری به خوردن آن داشتید میتوانید از آن استفاده کنید متاسفانه تحقیقات زیادی در مورد بهترین زمان مصرف کراتین ها وجود ندارد که مثلا بگوید فلان ساعت بهترین زمان مصرف کراتین است .

سه پیشنهاد برای بهترین زمان مصرف کراتین ها

1-مربیان و کارشناسان ورزشی پیشنهاد میکنند که حدود یک ساعت و نیم مانده به تمرین ترکیبی با کراتین ترجیحا آب میوه یا اسموتی و پرتئیل تهیه کرده و میل کنید بعد از اتمام تمرین نیز مجددا همین ترکیب را میل کنید

2-اگر تکنیک قبل و بعد از تمرین بایتان پیچیده است میتوانید فقط 5 گرم کراتین بعد از تمرین بخورید تا به هدف عضله سازی  و قدرتی که میخواهید برسید.

3- هر موقع که میل داشتید و میتوانستید 5 گرم کراتین دریافت کنید  که البته بدون شک برای مصرف کراتین همون مورد اول است  و البته نکته حائز اهمیت درباره کراتین ها : فراموش نکنید که اگر برای اولین بار است از کراتین استفاده میکنید بهتر است 20 تا 25 گرم در روز به صورت 5 نوبت 5 گرمی دریافت کنید این کار تاثیر کراتین در بدنتان را افزایش میدهد البته این کار چندان ضرورت ندارد و مصرف 3 تا 5 گرم در روز نیز میتواند شما را به هدفتان برساند.

برای خرید مکمل های ورزشی و غذایی اینجا کلیک کنید.

بهترین دوز مصرفی کراتین :

میزان مصرف پرتئین کراتین بیشتر بستگی به نوع آن دارد . به طور میانگین پیشنهاد  مربیان حرفه ای 1 تا 5 گرم قبل و بعد از تمرین همراه با پرتئین وی است .  اگر پرتئین مونو هیدرات خریداری کرده اید “فاز بارگیری” را رعایت نموده و هر روز در 4 تا 5 وعده 5 گرم کراتین مصرف کنید .

بهترین زمان مصرفی گلوتامین :

پروتوکل استاندارد برای میل کردن گلوتامین 2 تا 3 وعده 5 گرمی  در طول روز است که بهتر است  یکی از این وعده ها دقیقا قبل از رفتن به رختخواب باشد .

زیرا بیشترین ترشح هورمون های شما زمانی است که خواب هستید . دقیقا این همان زمانی است که زحمات و تلاش های ورزشتان جواب داده و فیزیک بدنتان را تغییر خواهد داد.

دو وعده مناسب دیگر نیز برای گلوتامین وجود دارد یک  وعده 5 گرمی در صبح و یک وعده 5 گرمی در حین تمرین ورزشتان باشد.

GLUTAMINE 300gr

بهترین دوز مصرف گلوتامین ها :

توصیه ما مصرف 20 تا 40 گرم گلوتامین در طول روز برای ورزشکاران حرفه ای است  بهتر است این 20 گرم را در 4 تا 6 وعده جدا گانه  میل کنید تا گلوتامین بیشترین اثر بخشی را داشته باشد .

بهترین زمان برای مصرف پروتئین ها:

مکمل های پروتئینی تنوع بسیار زیادی دارند اما مهم ترین و مشهور ترین آنها  پروتئین وی و کازئین یا همان پروتئین شیر است  علت اصلی محبوبیت این 2 پروتئین نیز به سنتز پرتئینی و هضم آسان آن بر میگردد .

پروتئین وی در زمان بسیار کوتاهی جذب بدن شده و عضلات از ان باری ریکاوری و رشدشان استفاده میکنند . با توجه به این سرعت زیاد جذب  کافیست شیک پروتئینی که تهیه کرده اید حداکثر یک ساعت مانده به تمرین میل کنید. تا از مزایای آن بهره مند شوید از طرف دیگر پروتئین کازئین دیر تر جذب میشود و در نتیجه باید 3 تا 4 ساعت مانده به تمرین میل کنید تا از مزایای آن بهره مند شوید .البته به خاطر داشته باشید که میزان پروتئینی که مصرف میکنید نیز به اندازه زمان آن حائز اهمیت است .

اگر تصمیم داشتید از پروتئین ها به جای صبحانه استفاده کنید کازئین ها گزینه مناسبی هستند چراکه دیر هضم ترند و جلوی پر خوری در طول روز را میگیرند .

 دوز مصرفی پروتئین :

دوز پیشنهادی برای یک فرد بالغ متوسط8/0گرم  به ازای هر کیلو گرم وزن بدن . اگر فرد بالغ مورد نظر ورزش حرفه ای و قدرتی انجام دهد نیاز بدن او به پروتئین افزایش یافته و این میزان در روز به 6/1تا7/1گرم به ازای هر کیلو گرم از وزن بدنش خواهد رسید .

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟