امید ساخت واکسن کووید 19 در تگزاس زنده شد

امید ساخت واکسن کووید 19 در تگزاس زنده شد

دانشگاه تگزاس در تازه ترن تخقیقات خود به راهکاری برای تولید واکسن کووید 19 یا همان کرونا دست یافت .

دی جی دارو – محققان دانشگاهی در تگزاس معتقدند : نیاز میلیارد ها دوز واکسن ر سراسر دنیا برای مقابله با ویروس کرونا یا همان کووید 19 باعث شده است محققان این مرکز با بررسی های لازم به راهگار مناسبی برای ساخت واکسن دست بایند .

محققان تگزاسی در مورد ساخت واکسن از نوعی پروتئین که در آنتی بادی های تولید شده در بدن افراد مسن گرفته شده است به نوعی واکسن رسیده اند که می تواند با این ویورس مرموز مبارزه کند و از ابتلا به بیماری جلوگیر یکند .

نسخه جدید این پروتئین 10 برابر از پروتئین هایی که پیش از این در واکسن ها موجود بوده است تولید می کند و و نسبت به نسخه اولیه این پروتئین پایدار تر است .

HexaPro  نام این پروتئین است که در گرمازدگی و سرما نیز مقاوت خود را نشان داده است و می تواند در آینده راهی برای ساخت واکسن SARS-CoV-2  باشد.

مک للان یکی از محققان این پروژه گفته است:چهار میلیارد نفر که در کشورهای در حال توسعه زندگی می کنند ، مانند همه ما به واکسن احتیاج دارند

HexaPro همچنین می تواند در تست های آنتی بادی COVID-19 مورد استفاده قرار گیرد که در آن می تواند به عنوان یک کاوشگر برای شناسایی حضور آنتی بادی ها در خون یک بیمار عمل کند و این نشان می دهد فرد قبلاً به ویروس مبتلا شده اس یا خیر؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟