آیا می دانید ویروس کووید 19 به کدام نقطه از جهان سفر نکرده است؟

آیا می دانید ویروس کووید 19 به کدام نقطه از جهان سفر نکرده است؟

دی جی دارو ؛ ویروس کووید 19 که منجر به بیماری کرونا  با نام علمی  بیماری تنفسی sars_cov_2 که از دسامبر سال 2019 در ووهان چین شروع شد و به سرعت تمام دنیا را در نوردید تا کنون بیش از 15 میلیون نفر در جهان را آلوده کرده است و بیش از 616 هزار نفر را به کام مرگ فرو برده است.

تحقیقات پزشکان نشان داده این بیماری در روز های اخیر با تغییر ماهیت در حال شیوع دوباره است و موج دوم ابتلا در جهان گسترش یافته است.

 

سرزمین بکر و خالی از کووید 19

آمریکا در میان کشور های آلوده شرایط مناسبی دارد و بیشترین شیوع در این کشور مشاهده شده است اما این ویروس سمج و نحس تا کنون در قطب جنوب مشاهده نشده است.

شنیده می شود در کشورمان دارویی در دست آزمایش است که می تواند مبتلایان را در مدت یک هفته بهبود بخشد و در صورتیکه این دارو به تایید رسمی برسد میزان مرگ  میر به شدت کاهش می یابد .

دانشمندان پزشکی جهان تا کنون آزمایشات زیادی برای یافتن واکسن این بیماری انجام داده اند و پیش بینی می شود تا 6 ماه آینده به نتایج رضایت بخشی دست پیدا کنند و تنها نگرانی سازمان جهانی بهداشت تغییر ماهیت این ویروس است که تا زمان ساخت واکسن آیا به همین سیستم ادامه حیات می دهد یا خیر ؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبانی مشتریان ما آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می باشد
سلام، چطور میتونم کمکتون کنم؟